DAVEY LIGHTING England

Z historią sięgającą do dziewiętnastowiecznego Londynu, marka Davey Lighting produkcję swoich lamp od zawsze opierała na połączeniu wzornictwa przemysłowego, tradycyjnego rzemiosła oraz najlepszej jakości materiałów. Autentyczne i wyjątkowe lampy Davey Lighting są tworzone obecnie z taką samą dokładnością i dbałością o szczegóły, co ich pierwowzory, wykorzystywane kiedyś w celach przemysłowych, głównie w brytyjskich stoczniach.

Prostota konstrukcji i sposobu wykończenia stanowią w przypadku tych industrialnych lamp ich główne wartości. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami są wytrawiany lub polerowany mosiądz, miedź, aluminium, stal oraz żeliwo. Od odlewów przez nadawanie lampom odpowiednich kształtów, po specjalistyczne prace inżynieryjne, wszystko wykonywane jest ręcznie przez wyspecjalizowanych dostawców działających w ramach małych brytyjskich przedsiębiorstw, zgodnie z wieloletnią tradycją. To wszystko sprawia, że każda lampa Davey Lighting posiada unikatowy wygląd i charakter, którego na próżno szukać w masowo produkowanym oświetleniu.

Marka zaczynała jako założona w 1885 roku w zachodnim Londynie firma produkująca oświetlenie i sprzęt okrętowy. W jej warsztatach powstało wiele lamp, które później zostały wykorzystane do oświetlenia najbardziej znanych statków w historii. Kiedy rozkwit przemysłu morskiego zatrzymał się, firma wykorzystała zdobyte doświadczenie do produkcji lamp, które mogły być wykorzystywane w domach, restauracjach, hotelach, sklepach. Tak powstała jedna z najbardziej znanych brytyjskich marek oświetleniowych – Davey Lighting. Od samego początku ręcznie wykonane lampy były rozchwytywane przez architektów i projektantów, znajdując swoje miejsce w znaczących dla brytyjskiego designu budynkach, jak hotel Savoy.  Przemysłowa estetyka i odwołanie do tradycji w dalszym ciągu zapewniają im miejsce w najważniejszych wnętrzach w stolicy – Shoreditch House, J Sheekey i Jamie Oliver 15.

Gdzie jesteśmy?

TYLKO U NAS

ZAPRASZAMY

NAJLEPSZE MARKI Z MOŻLIWOŚCIĄ ZAKUPÓW NA RATY!!!

ZADZWOŃ I ZAPYTAJ
Gdzie jesteśmy?

Największy SHOWROOM w Krakowie

NAJLEPSZE CENY W KRAKOWIE

BERCAL Studio Światła jest to firma, którą tworzy nie tylko młody, prężny zespół doświadczonych pracowników wraz ze współpracującymi architektami i projektantami, ale przede wszystkim zadowoleni klienci.

WIĘCEJ O NAS
Gdzie jesteśmy?

Projekt oświetlenia GRATIS

Firma oferuje projekt oświetlenia mieszkania, domu lub obiektu publicznego GRATIS. Dobór lamp oraz obliczenia natężenia światła według założonego przez inwestora budżetu.

 

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Producenci